Успешна промоција ''Божићних прича'' Бранке Санчанин пред више од 400 људи!

У среду, 11. јула 2018. пред више од 400 посетилаца, међу којима су били многи истакнути представници јавног, политичког и културног живота Републике Српске, у Дому културе у Српцу одржана је прва, свечана промоција књижевног првенца Бранке Санчанин, књига ,,Божићне приче''.

О великом одзиву грађана и успеху саме промоције, истакнуто је, између осталог, на званичном сајту Општине Србац, у тексту у коме је наведено:
,, Оволики број људи није забиљежен на некој књижевној вечери у Српцу у историји, а чак и неки већи градови у окружењу не могу се похвалити оваквом посјећеношћу на промоцији неког писца који је је објавио свој књижевни првенац. ''

Присутнима се обратио и директор Народне библиотеке Србац, Бранко Савановић, који је изразио уверење да ово није једина књига коју ће Бранка објавити, већ само прва у низу.
О књизи су говорили: професор српског језика и књижевности, Крсто Чавор, професор Милош Милинчић, библиотекари: Каролина Станишљевић и Славица Репић.

„Ова књига је мој зид плача, мој карађоз позоришних сјенки, моја мала лична Кавалерија рустикана, мој бунар жеља, мој рај и хад у којем никад неће шетати ни плесати мртве душе. У овој књизи нема умрлих душа, јер су живи сви они које сам ставила међу корице. И кад год се тешко осјећам, отворим своју књигу и сједнем са људима које сам бескрајно вољела али и са некима које никад нисам упознала али сам о њима слушала дивне приче“, рекла је Бранка.

  • 2018_bozicne_price_01
  • 2018_bozicne_price_02
  • 2018_bozicne_price_03
  • 2018_bozicne_price_04
  • 2018_bozicne_price_05
  • 2018_bozicne_price_06
  • 2018_bozicne_price_07
  • 2018_bozicne_price_08
  • 2018_bozicne_price_09
  • 2018_bozicne_price_10
  • 2018_bozicne_price_11
  • 2018_bozicne_price_12
  • 2018_bozicne_price_13