ИЗМЕЂУ ДВА НЕСНА - Јелица Црногорчевић, Београд
Жанр: поезија, 2. издање 2017.
80 стр. брош. повез
ИСБН 978-86-7343-307-3

2. ИЗДАЊЕ збирке поезије ,,Између два несна'' Јелице Црногорчевић ( Проф. српског језика и књижевности)!

О књизи су рекли:

„ Сваки прочитани стих мамио ме у следећи, а свака свршена песма у следећи наслов и нову емоцију а да претходну још смирила нисам. И тако кренуше сузе...
Огољено искрени стихови без украшавања, улепшавања, нема украсних папира, машница...Твоје песме скидају вео којим смо сви ми некада, у неком добу или тренутку живота, покрили део себе. Одушевљена сам.“

Сања Станивуковић

„ Прочитала сам песме настале у једном даху, песме настале из потребе за животом, слободом и лепотом. Песникиња се обраћа себи и свима око себе да бисмо давали и умножавали љубав. Ово је снажна поезија снажне жене која воли да воли, поезија која нас враћа свим нашим љубавима прошлим, садашњим, заборављеним, непрежаљеним и недоживљеним, а толико жељеним...“

Јелена Колунџија

,,Замисли себе како стојиш испред слике која својом лепотом очарава и води те ка нестварном. Замисли зачараност погледа који очи за боје веже и вуче те кроз дубину докле досеже мисао. Одједном си на месту где припадаш. У свом свету. Налазиш се на језеру плаво-зелене боје, које се под повегтарцем топлине таласа по површини. Корачаш, лагано корак по корак и не плашиш се дубине. Да ли је Сирена, или нешто друго, важно није, узимаш бисере из руке и огpлицу у облику срца нижеш. И љубав те води. Јер, пева душа песника Јелице Црногорчевић, остављајући читаоца без даха.
Не, није ми се учинило. То је стварно!”

Илинка Марковић